Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Policjanci działają skutecznie - kolejna pijana kierująca wyeliminowana z ulic

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej po raz kolejny zatrzymali nietrzeźwą osobę kierującą pojazdem. Tym razem okazała się nią być młoda, 23-letnia kobieta, która miała ponad 0.7 promila alkoholu w organizmie.

2023/03/pijana-kobieta-samochod-jpg_64144cfe3b13d Zdjęcie ilustracyjne

W piątek 17 marca kilka minut po północy, funkcjonariusze policji z ruchu drogowego patrolowali ul. Parkową, gdy nagle zatrzymali do kontroli drogowej kierującą volkswagenem. Okazało się, że 23-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego była pod wpływem alkoholu. Kobieta miała ponad 0.7 promila alkoholu w organizmie. W przypadku zatrzymania 23-letniej kierującej, policjantki zatrzymały jej prawo jazdy, a kobieta niebawem odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Sąd podejmie decyzję o ewentualnym wymierzeniu kary, która będzie dostosowana do wagi przewinienia oraz okoliczności sprawy.

- Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości czyli mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem. Osoby decydujące się na kierowanie autem w takim stanie muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci kary nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych - informuje mł. asp Marzena Laczkowska.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.