Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Policja zatrzymuje poszukiwanego przestępcę, który próbował ukryć się lesie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali w nocy poszukiwanego mężczyznę, który próbował uciec. 22-latek chciał oszukać mundurowych podając im fałszywe dane.

2023/03/mezczyzna-bieg-ucieczka-jpg_64146de364271 Zdjęcie ilustracyjne

W piątek 17 marca, około 1.00 w nocy, ostrowscy policjanci patrolowali ul. Pasterską, gdy natknęli się na młodego mężczyznę, który wydawał się być podobny do osoby poszukiwanej przez wymiar sprawiedliwości. Zauważając radiowóz, mężczyzna zaczął nerwowo zachowywać się i próbował uciekać w stronę ul. Nocznickiego. Mimo polecenia policjantów o zatrzymaniu się, mężczyzna nie reagował i próbował ukryć się w lesie. Mężczyzna był ścigany przez mundurowych, którzy zdołali go zatrzymać.

Po zatrzymaniu, mężczyzna kłamał co do swoich danych osobowych, ale nie przeszkodziło to policjantom w ustaleniu jego prawdziwej tożsamości. Okazało się, że 22-latek był poszukiwany przez ostrowski wymiar sprawiedliwości i miał orzeczoną karę pozbawienia wolności na okres 10 miesięcy. Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Tuż przed osadzeniem zbadano go na stan trzeźwości, co wykazało, iż mężczyzna miał 0.3 promila alkoholu w organizmie. W areszcie po wytrzeźwieniu otrzymał mandat w wysokości 1 tys. złotych za wprowadzanie w błąd policjanta podczas legitymowania, używanie słów wulgarnych oraz niewykonywanie poleceń.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.