Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


32-latek bez prawa jazdy zatrzymany przez policję na ulicy Armii Krajowej

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej prowadził patrol na ulicy Armii Krajowej. Poddając do kontroli jednego z kierowców odkrył, iż nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz 32-latek będzie musiał tłumaczyć się przed wymiarem sprawiedliwości.

2023/03/policja-mezczyzna-samochod-kluczyki-jpg_6414747ae054d Zdjęcie ilustracyjne

W piątek 17 marca, w godzinach popołudniowych, policjant z wydziału ruchu drogowego patrolował ul. Armii Krajowej w Ostrowi Mazowieckiej. W trakcie swojej służby zauważył kierującego hondą, którego postanowił poddać kontroli drogowej. Niestety dla kierowcy, kontrola drogowa zakończyła się niepomyślnie. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego nie posiada prawa jazdy. Policjant uzyskał tę informację z bazy danych, co jest standardową procedurą podczas kontroli drogowych.

Teraz sprawa 32-latka zostanie przekazana do zespołu wykroczeń, a następnie przygotowany wniosek zostanie skierowany do sądu. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień kierowca może zostać ukarany grzywną nie niższą niż 1 tys. 500 złotych, a w niektórych przypadkach również pozbawieniem wolności.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.