Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Atak nożem na terenie gminy Ostrów Mazowiecka. Sprawca miał prawie 2.5 promila alkoholu w organizmie!

W Ostrowi Mazowieckiej doszło do brutalnego zdarzenia - 54-letni mężczyzna został dźgnięty nożem. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a sprawca, 53-letni mężczyzna, został zatrzymany.

2023/02/przestepstwo-noz-jpg_63ecc3e437356 Zdjęcie ilustracyjne

W nocy z piątku 19 maja na sobotę 20 maja w jednym z domów na terenie gminy Ostrów Mazowiecka, doszło do brutalnego zdarzenia. Dyżurny ostrowskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który został dźgnięty nożem. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli pokrzywdzonego 54-latka oraz sprawcę, 53-latka. Ofiara, ze względu na obrażenia, została natychmiast przewieziona do najbliższego szpitala, gdzie otrzymała niezbędną pomoc medyczną. Badanie przeprowadzone na miejscu wykazało, że mężczyzna miał 1.7 promila alkoholu w organizmie.

53-letni sprawca został natychmiast zatrzymany i przewieziony do aresztu ostrowskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2.5 promila alkoholu w organizmie. Gdy sprawca wytrzeźwiał, ostrowscy policjanci przystąpili do dokumentowania zdarzenia. Na podstawie zebranych dowodów i przesłuchania, mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator, w związku z powagą zarzutów i zagrożeniem, jakie sprawca mógł stanowić, postanowił wystąpić z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do prośby prokuratora, wydając w poniedziałek 22 maja decyzję o zastosowaniu wobec 53-latka tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został przewieziony do zakładu karnego, gdzie oczekuje na dalszy przebieg postępowania. Sprawa jest obecnie w toku, a funkcjonariusze starannie analizują wszelkie dowody związane z tym zdarzeniem.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.