Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Mieszkanka powiatu ostrowskiego oszukana przy zakupie mebli ogrodowych

Gdy słoneczne promienie coraz cieplejszych wiosennych dni kuszą nas do spędzania czasu na zewnątrz, właściciele ogrodów gromadzą wszystkie niezbędne dodatki, aby umilić sobie ten wolny czas na świeżym powietrzu. Wyposażenie ogrodu to dzisiaj nie tylko meble, ale także grill, oświetlenie, rośliny i wiele innych elementów. A zakupy? Te często robimy online - wygodnie i bez stresu. Niestety, jak pokazuje ostatni przypadek oszustwa zgłoszonego w powiecie ostrowskim, nie zawsze kończy się to happy endem.

2023/05/zakupy-online-jpg_646ca6875303b Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 22 maja jedna z mieszkanek powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo internetowe. W połowie maja natknęła się na ofertę sprzedaży mebli ogrodowych za prawie 1 tys. 500 złotych na jednej ze stron internetowych. Kobieta zdecydowała się na zakup i wpłaciła pełną kwotę na rachunek bankowy podany w zamówieniu. Niestety, tuż po tym sprzedawca przestał się kontaktować, a strona internetowa zniknęła. Meble nigdy nie dotarły do kobiety, a pieniądze nie zostały jej zwrócone. Ten typ oszustw jest coraz częściej zgłaszany w ostrowskiej komendzie. Zbyt duża ufność kupujących sprawia, że stają się łatwym celem dla oszustów. Przed planowanym zakupem warto więc zawsze sprawdzić opinie o sprzedawcy i zwracać uwagę na zbyt niską cenę w porównaniu do innych ofert.

Pamiętajmy, że w przypadku zakupów przez internet, pełna wpłata kwoty przed otrzymaniem towaru wiąże się z dużym ryzykiem. Jeśli już zdecydujemy się na zakup, warto wybrać opcję płatności za pobraniem - ta opcja minimalizuje ryzyko utraty pieniędzy.

Nie dajmy się oszukać. Bezpieczne zakupy online to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim spokój ducha i gwarancja, że nasze wiosenne popołudnia w ogrodzie nie zostaną zakłócone nieprzyjemnymi niespodziankami.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.