Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


KPP w Ostrowi Mazowieckiej na podium w eliminacjach wojewódzkich konkursu "Policjant Służby Kryminalnej roku 2023"

Drużyny z komend powiatowych i miejskich mazowieckiego garnizonu policji rywalizowały w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej roku 2023". W eliminacjach wojewódzkich, drużyna z Sokołowa Podlaskiego wykazała się najlepsza, zdobywając prawo do reprezentowania mazowieckiego garnizonu w finale ogólnopolskim w czerwcu, jednak nasza Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej zajęła drugie zaszczytne miejsce!

2023/05/kpp-w-ostrowi-mazowieckiej-na-podium-fot-policja-mazowiecka-jpg_646f02a6da19c Fot. Policja Mazowiecka

Mazowiecki garnizon policji, złożony z drużyn reprezentujących komendy powiatowe i miejskie, niedawno rywalizował w ważnym konkursie o tytuł "Policjant Służby Kryminalnej roku 2023". Celem tego prestiżowego wydarzenia jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych służby kryminalnej, a także motywowanie policjantów do ciągłego doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Podczas eliminacji wojewódzkich, które odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, drużyna Komendy Powiatowej Policji z Sokołowa Podlaskiego pokazała swoją doskonałość. Okazali się najlepszymi policjantami pionu kryminalnego, najpierw w jednostkach, w których pracują, a następnie pokonując konkurencję na szczeblu wojewódzkim. Teraz mają zaszczyt reprezentować mazowiecki garnizon policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Szkole Policji w Pile. Warto jednak zauważyć, że choć drużyna z Sokołowa Podlaskiego zdobyła tytuł, nie byli jedynymi, którzy wykazali się wysokimi umiejętnościami i doskonałym przygotowaniem do konkursu. Drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej również pokazała swoje umiejętności, zdobywając zaszczytne drugie miejsce. Ich doskonała postawa w trakcie rywalizacji potwierdziła, że mazowiecki garnizon policji jest pełen zdolnych, zaangażowanych i kompetentnych policjantów, którzy są gotowi do ciężkiej pracy i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.

Eliminacje na szczeblu wojewódzkim były intensywne i zróżnicowane, z udziałem 112 policjantów z 28 jednostek. W skład każdej drużyny wchodzili policjanci dochodzeniowo-śledczy, policjanci operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki oraz policjanci sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Wszystkich uczestników przywitał inspektor Piotr Janik, zastępca komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.

Konkurs składał się z kilku etapów. Policjanci musieli nie tylko wykazać się szeroką wiedzą, rozwiązując skomplikowany test, ale także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie oraz udzielić pierwszej pomocy. Po zakończeniu wszystkich konkurencji, komisja konkursowa podsumowała punktację, co pozwoliło wyłonić zwycięzców.

Na podium znaleźli się:

 • I miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim

 • II miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej

 • III miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie

Indywidualnie policjanci zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:

Policjant dochodzeniowo-śledczy:

 • KPP Sokołów Podlaski - podkom. Tomasz Ślepowroński

 • KPP Gostynin - asp. Izabela Trepto

 • KMP Płock - mł. asp. Malwina Piotrowska

Policjant operacyjno-rozpoznawczy:

 • policjant reprezentujący KPP Lipsko

 • policjant reprezentujący KPP Grójec

 • policjant reprezentujący KPP Ostrów Mazowiecka

Policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą:

 • KPP Ostrów Mazowiecka - mł. asp. Magdalena Dobosz

 • KPP Ciechanów - podkom. Emilia Zdunek

 • KPP Pułtusk - podkom. Edyta Mituska-Kisiel

Technik kryminalistyki:

 • KPP Węgrów - asp. Paweł Wrzeszcz

 • KPP Ostrów Mazowiecka - asp. szt. Adam Wareszczuk

 • KPP Sokołów Podlaski - asp. szt. Sylwester Głuchowski

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.