Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Bez uprawnień za kółkiem - 48-letni kierowca bez prawa jazdy zatrzymany!

Policjanci patrolujący ulice Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali do kontroli drogowej 48-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna kierujący volkswagenem był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

2023/04/policja-kontrola-prawo-jazdy-jpg_642abe09b2da8 Zdjęcie ilustracyjne

W środę 24 maja, w godzinach wieczornych, policjanci z ruchu drogowego patrolowali ulice Ostrowi Mazowieckiej. Aktywność stróżów prawa skupiła się na obszarze ul. Pocztowej. Tam właśnie, w okolicach tej ulicy, doszło do zatrzymania pojazdu marki Volkswagen, którego kierujący wydawał się podejrzany. Za kierownicą pojazdu zasiadł 48-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mimo że był trzeźwy zaskoczyło to, że mężczyzna nie posiadał odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdem. Zgodnie z przepisami, takie działanie jest wysoce niezgodne z prawem, a konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Policjanci przerwali jazdę nieuprawnionego kierującego i przygotowali odpowiednią dokumentację. Znajdzie się ona we wniosku do sądu, który ma na celu ukaranie mężczyzny za jazdę bez odpowiednich uprawnień. Sytuacja ta jest wynikiem zmiany przepisów, która zaostrzyła kary dla osób, które decydują się na kierowanie pojazdem mimo braku uprawnień.

Zgodnie z nowymi regulacjami, sąd może nałożyć na taką osobę karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie mniejszej niż 1 tys. 500 złotych. Dodatkowo, na kierującego bez uprawnień nałożony zostaje zakaz kierowania pojazdami.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.