Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Na rondzie prosto! Pijany kierowca wybrał podróż na skróty

Na rondzie im. rtm. W. Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej doszło do kolizji. Kierowca opla, będąc pod wpływem alkoholu, przejechał prosto przez rondo, niszcząc znaki drogowe.

2023/06/pijany-kierowca-wjechal-w-rondo-fot-komenda-powiatowa-policji-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_647de678f40db Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

Wczesnym rankiem w niedzielę 4 czerwca dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o niecodziennym incydencie drogowym. Kierowca opla przejechał prosto przez rondo im. rtm. W. Pileckiego, przy ul. Różańskiej i Warszawskiej. Zdarzenie to skutkowało uszkodzeniem wysepki ronda oraz znaków drogowych. Na miejscu policjanci ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział 39-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń i został przewieziony do lokalnego szpitala. Przeprowadzone tam badanie stanu trzeźwości wykazało 1.2 promila alkoholu w organizmie kierowcy. W odpowiedzi na te wyniki, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny.

Nie tylko stan nietrzeźwości kierowcy był problemem. Podczas rutynowego sprawdzenia dokumentów pojazdu, okazało się, że samochód, którym podróżował 39-latek, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także brakowało mu aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna teraz będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swojego zachowania przed sądem. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, co zgodnie z polskim prawem jest poważnym przestępstwem. Dodatkowo zostanie oskarżony o spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest poważnym przestępstwem, które może skutkować do 2 lat pozbawienia wolności. Prowadzenie pojazdu bez ważnego ubezpieczenia i badań technicznych to również wykroczenia, które podlegają karze.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.