Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Nadmierna prędkość na S8 - Policja z Ostrowi Mazowieckiej zatrzymuje wyścigowców

Mimo stałego postępu w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego, nadmierna prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków na drogach. Prędkość jest szczególnie niebezpieczna na drogach o dużym natężeniu ruchu, a trasa S8 biegnąca przez powiat ostrowski to doskonały przykład takiej drogi.

2023/06/policja-jpg_6480380747e95 Zdjęcie ilustracyjne

Droga S8 to ważna arteria komunikacyjna, gdzie zdarza się duże natężenie ruchu zarówno samochodów ciężarowych, jak i osobowych. Z tego powodu, ostrowscy policjanci z ruchu drogowego, należący do Mazowieckiej Grupy SPEED, patrolują S8, aby chronić bezpieczeństwo innych kierowców. Podczas służby, policjanci niejednokrotnie przekraczają granice powiatu, a dowodem na to jest sytuacja, która miała miejsce w piątek 2 czerwca wieczorem. Patrol zatrzymał w Ojcowiźnie na terenie powiatu wyszkowskiego dwóch kierowców, którzy nadmiernie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Po godzinie 20.00, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Skodą. Mężczyzna, 43-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, jechał drogą S8 z prędkością aż 201 km/h. Za swoje niebezpieczne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych. Chwilę później, policjanci zatrzymali drugiego kierowcę, który prowadził Mazdę. 28-letni obywatel Estonii jechał z prędkością 185 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości, mężczyzna zapłacił mandat w kwocie 2 tys. złotych.

Obie te sytuacje są jaskrawym przykładem niebezpieczeństw, które niesie za sobą nadmierna prędkość. Niezależnie od typu drogi czy warunków, przekroczenie dozwolonej prędkości naraża nie tylko kierowcę, ale także innych uczestników ruchu. Policja i inne służby drogowe prowadzą regularne patrole, aby zapewnić przestrzeganie przepisów drogowych i minimalizować ryzyko wypadków. Jednak ostateczna odpowiedzialność spoczywa na kierowcach - przestrzeganie limitów prędkości to kwestia bezpieczeństwa wszystkich.

- Jeszcze raz apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami i przypominamy, że droga S8 to nie tor wyścigowy, dopuszczalna prędkość wynosi tam max. 120 km/h. Kierowcy niestosujący się do tych ograniczeń muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska.

Wideo: https://mazowiecka.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/288/288-148878.mp4

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Wasze opinie

Otrs   10:55, 07.06.2023

Może Policja wyśle Patrol na skrzyżowanie przy banku spoldzielczym kierowcy nonstop jeżdżą na czerwonym świetle utrudniając przejście pieszym przez jezdnie na zielonym może założyć kamery rejestrujące przewinienie

Kurczak.   23:39, 07.06.2023

Zapraszam grupę Speed na trasę Ostrów Mazowiecka -Łomża.Jeden samochód grupy to za mało, żeby okiełznać idiotów pędzących na Mazury.Tu nie liczy się lewoskręt,podwójna ciągła ,czy ograniczenie prędkości.Również ciężarówki mają swoje zasady.Ograniczenie prędkości dla tych molochów nie istnieje.

Bobo   07:33, 09.06.2023

Łatanie dziury budzetowej czas zaczac

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.