Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej odbył się Dzień Otwarty dla dzieci i młodzieży. Rano do komendy przybyli najmłodsi mieszkańcy powiatu ostrowskiego, natomiast po południu zjawili się uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1.

2023/06/dzien-otwarty-w-ostrowskiej-komendzie-fot-koemnda-powiatowa-policji-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_648054abc132c Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

We wtorek 6 czerwca w ostrowskiej komendzie panowała niecodzienna atmosfera. Zamiast standardowej ciszy i porządku, komenda wypełniona była gwarem i śmiechem dzieci i młodzieży, które odwiedziły jednostkę w ramach zorganizowanego Dnia Otwartego. To była okazja dla nich do poznania tajników pracy policjantów i nauczenia się zasad bezpieczeństwa. Poranek był zdominowany przez dzieci z przedszkoli, które z wielkim entuzjazmem odkrywały tajemnice komendy. Wizyta rozpoczęła się od stanowiska dowodzenia, potocznie nazywanego "dyżurką". Przedszkolaki miały szansę zobaczyć, jak pracują dyżurny i jego zastępcy, a także dowiedziały się, kiedy należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Następnie przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym, które odbyło się w świetlicy Ostrowskiej Komendy. Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami. Temat spotkania nawiązywał do corocznej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" i "Bezpieczne wakacje".

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe pieczątki, a do tej radosnej grupy dołączył Ostrowski Lisek, maskotka komendy, który podarował każdemu z nich naklejkę z jego wizerunkiem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko daktyloskopii, gdzie dzieci miały okazję nauczyć się, jak odciska się linie papilarne.

Po południu natomiast Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej stała się miejscem spotkania dla młodzieży. Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej mieli okazję do bliższego poznania specyfiki służby policyjnej. Mogli przymierzyć wyposażenie używane przez policjantów podczas zabezpieczania imprez masowych oraz zapoznać się z etapami rekrutacji do służby.

Jednym z najciekawszych punktów programu było zwiedzanie radiowozu. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda ten specjalistyczny pojazd od środka i nawet włączyć sygnały uprzywilejowania. To z pewnością było dla nich niezapomniane doświadczenie.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.