Opublikowano

Wielkie ciężarówki na małych uliczkach - Policja przypomina o zakazie postoju!

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej przypomina o zakazie postoju ciężarówek na terenie zabudowanym. Nieprzestrzeganie tego zakazu j
Zdjęcie ilustracyjne

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej przypomina o zakazie postoju ciężarówek na terenie zabudowanym. Nieprzestrzeganie tego zakazu jest uciążliwe dla mieszkańców i narusza przepisy ruchu drogowego. Policja apeluje o poszanowanie przepisów i korzystanie z wyznaczonych miejsc parkingowych. 

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej ponownie przypomina o zakazie postoju ciężarówek na terenie zabudowanym. To nie tylko utrudnienie dla mieszkańców, ale również łamanie przepisów ruchu drogowego, które niestety nie jest respektowane przez kierowców ciężarówek. Zaparkowane w niewłaściwych miejscach pojazdy ciężarowe stanowią poważne utrudnienie dla mieszkańców i innych uczestników ruchu drogowego. Wąskie uliczki, ograniczona widoczność oraz utrudniony dostęp do skrzyżowań czy przejść dla pieszych stwarzają niebezpieczeństwo i powodują duże niedogodności w codziennym funkcjonowaniu miasta.

Naruszanie przepisów ruchu drogowego w zakresie zakazu postoju ciężarówek na obszarze zabudowanym jest nie tylko działaniem uciążliwym, ale także bezprawnym. Zgodnie z art. 49 ust. 2 pkt 5 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, jest zabronione parkowanie pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton lub o długości przekraczającej 12 metrów poza wyznaczonymi w tym celu parkingami na obszarze zabudowanym.

Policja zdecydowanie podkreśla, że przepisy ruchu drogowego mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, w tym pieszym i mieszkańcom. Zakaz postoju ciężarówek w obszarze zabudowanym ma na celu umożliwienie swobodnego i bezpiecznego poruszania się pieszych oraz innych użytkowników dróg.

W związku z powyższym, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej apeluje do kierowców pojazdów ciężarowych o szanowanie przepisów ruchu drogowego i zakazu postoju na obszarze zabudowanym. W przypadku naruszenia tych przepisów, kierowcy mogą być ukarani mandatem lub innymi sankcjami przewidzianymi w prawie.

- Apelujemy do kierowców pojazdów ciężarowych o stosowanie się do tego przepisu aby nie narażać się na konsekwencje prawne - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska.

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie

Wiadomości z powiatu Powstał plan podziału Mazowsza na trzy województwa. Ostrów w województwie płocko-siedleck…
Powstał plan podziału Mazowsza na trzy województwa. Ostrów w województwie płocko-siedleck…
16.07.2026 · 15541 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Narasta konflikt na osiedlu. Nie chcą placu zabaw: "przeniesie ten problem na mieszkańców…
Narasta konflikt na osiedlu. Nie chcą placu zabaw: "przeniesie ten problem na mieszkańców…
20.07.2026 · 8259 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Wyrok w sprawie przedszkola przy Armii Krajowej. Miasto musi zapłacić spółdzielni ponad 4…
Wyrok w sprawie przedszkola przy Armii Krajowej. Miasto musi zapłacić spółdzielni ponad 4…
12.07.2026 · 7099 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta "Zwykły chłopak z Ostrowi Mazowieckiej". Jego książką zachwycił się świat (wideo)
"Zwykły chłopak z Ostrowi Mazowieckiej". Jego książką zachwycił się świat (wideo)
21.07.2026 · 6792 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Uwaga mieszkańcy gmin Ostrów Mazowiecka, Andrzejewo i Zaręby Kościelne. Woda niezdatna do…
Uwaga mieszkańcy gmin Ostrów Mazowiecka, Andrzejewo i Zaręby Kościelne. Woda niezdatna do…
10.07.2026 · 6782 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Dyrektor ostrowskiego szpitala pokazał majątek. Ponad pół miliona złotych dochodu i duże …
Dyrektor ostrowskiego szpitala pokazał majątek. Ponad pół miliona złotych dochodu i duże …
08.07.2026 · 6209 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Ministerstwo pokazało Zintegrowaną Sieć Kolejową. Za trzy lata w 1,5 godziny do stolicy
Ministerstwo pokazało Zintegrowaną Sieć Kolejową. Za trzy lata w 1,5 godziny do stolicy
09.07.2026 · 6090 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Mieszkańcy alarmują, że Ostrów traci połączenia autobusowe. Starostwo odpowiada
Mieszkańcy alarmują, że Ostrów traci połączenia autobusowe. Starostwo odpowiada
04.07.2026 · 6086 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Mieszkańcy Piaskowej 2 alarmują miasto. "Przebywanie, nawet przy zamkniętych oknach, staj…
Mieszkańcy Piaskowej 2 alarmują miasto. "Przebywanie, nawet przy zamkniętych oknach, staj…
05.07.2026 · 6026 osób przeczytało ten artykuł


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz