Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Bezpieczeństwo na drogach podczas długiego weekendu - ważne przypomnienie

Zbliża się kolejny długi weekend, co zazwyczaj oznacza wzmożony ruch na drogach. Wśród natężonego ruchu samochodów, spodziewamy się również zwiększonej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego, takich jak piesi, rowerzyści, motocykliści, motorowerzyści, a także użytkownicy hulajnóg elektrycznych. Istotne jest, aby wszyscy podchodzili do bezpieczeństwa na drodze z najwyższą uwagą.

2022/07/policja-jpg_62d0004c085c5 Zdjęcie ilustracyjne

Za bezpieczeństwo na drogach odpowiada policja, a w szczególności policyjne grupy SPEED. Ich zadaniem jest przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom, takim jak przekraczanie dozwolonych prędkości, wyprzedzanie w miejscach zabronionych oraz kontrolowanie trzeźwości kierujących. Podczas długiego weekendu, zasoby te zostaną skoncentrowane na monitorowaniu płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. Funkcjonariusze będą intensywnie sprawdzać, czy kierujący przestrzegają przepisów, w tym sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Ważna będzie również reakcja na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak pieszych, rowerzystów, motorowerzystów czy motocyklistów, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Niechronieni użytkownicy dróg, jak sama nazwa wskazuje, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Bez ochrony karoserii pojazdu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych, ewentualny wypadek może spowodować poważne obrażenia, a nawet doprowadzić do śmierci. Dlatego policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zachować ostrożność i szacunek dla innych na drodze. Motocykliści są szczególnie narażeni na poważne obrażenia w razie wypadku, dlatego apeluje się do nich o zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie brawury i lekkomyślności na drodze.

Bezpieczeństwo na drogach jest naszą wspólną odpowiedzialnością. Respektowanie przepisów ruchu drogowego, wzajemna wyrozumiałość i ostrożność z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niech ten długi weekend będzie okresem spokoju i bezpiecznej podróży dla wszystkich.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.