Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


II Festiwal Kultury Łowieckiej już w sobotę!

Festiwal Kultury Łowieckiej już w sobotę w Ostrowi Mazowieckiej! Jest to wydarzenie pełne atrakcji i tradycji.
Piknik oferuje niezapomniane przeżycia dla całej rodziny, w tym tradycyjne potrawy i bogatą kulturę łowiecką.

2024/05/ii-festiwal-kultury-lowieckiej-fot-miasto-ostrow-mazowiecka-jpg_664ee47555d1e Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

Już w sobotę 25 maja, Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka zaprasza na II Festiwal Kultury Łowieckiej! Wydarzenie odbędzie się na placu przy Starej Elektrowni oraz w ogrodzie letnim Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej. Piknik rozpocznie się o godzinie 11.30 i potrwa do 16.00, oferując mieszkańcom i gościom niezapomniane przeżycia. Jest to doskonała okazja, by poznać bogatą kulturę łowiecką, spróbować tradycyjnych potraw i wziąć udział w różnorodnych atrakcjach. Festiwal poprzedzi uroczysta msza święta, która odbędzie się o godz. 9.00 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Po mszy będzie miał miejsce przemarsz pocztów do Starej Elektrowni przy ul. 11 Listopada, gdzie odbędą się główne atrakcje pikniku.

W programie:

  • Potrawy myśliwskie i słodkości – kulinarne specjały, które zachwycą każde podniebienie. Miłośnicy dziczyzny będą mieli okazję spróbować tradycyjnych myśliwskich przysmaków, a na deser czekają różnorodne słodkości.

  • Koncert zespołu myśliwskiego – muzyka na żywo w wykonaniu zespołu myśliwskiego, która przeniesie uczestników w świat tradycji łowieckich.

  • Występ Zespołu Pieśni i Tańca BezWianka – barwne stroje, energetyczne tańce i piękne pieśni w wykonaniu lokalnego zespołu folklorystycznego.

  • Pokaz psów myśliwskich – prezentacja umiejętności i wdzięku psów myśliwskich, które odgrywają ważną rolę w tradycji łowieckiej.

  • Pokaz ptaków łowczych – niezwykła okazja, by zobaczyć w akcji ptaki łowcze i dowiedzieć się więcej o ich roli w polowaniach.

  • Unikalne rękodzieła oraz pamiątki – stoiska z ręcznie wykonanymi przedmiotami, które będą doskonałą pamiątką z festiwalu.

  • Atrakcje dla najmłodszych – dzieci będą mogły cieszyć się zabawą przy malowaniu twarzy, kolorowankach, naklejkach i innych niespodziankach przygotowanych specjalnie dla nich.

Organizatorem II Festiwalu Kultury Łowieckiej jest Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka, a patronat nad wydarzeniem objęły Polski Związek Łowiecki oraz Związek Kynologiczny w Polsce.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.