Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Burmistrz z absolutorium i wotum zaufania

Wszyscy radni opowiedzieli się za absolutorium, wotum zaufania i przyjęciem sprawozdania za poprzedni rok dla nowego burmistrza Huberta Betlejewskiego. Główne założenia przedstawiła skarbnik Anna Wilczyńska.

2024/07/trzecia-sesja-rady-miasta-fot-ostrowmaz24-jpg_668bdb272f5c1

- Dochody ogółem to ponad 130 mln zł, a wydatki ogółem to ponad 128 mln. Wynik budżetu zamknął się nadwyżką ponad 2 mln 700 tys. zł. Pozyskane środki finansowe na realizację inwestycji to ponad 21 mln zł. Największe wydatki inwestycyjne poniesione w 2023 roku to oczywiście budowa i wyposażenie szkoły podstawowej i przedszkola publicznego w Ostrowi Mazowieckiej wraz z zagospodarowaniem terenu i drogą dojazdową to ponad 17 mln zł. Budowa sześciu dróg na terenie miasta to jest Artyleryjska, Bajkowa, Gajowa, Różana, Sportowa i Srebrna to ponad 3 mln 600 tys. zł. Skorzystaliśmy ze środków funduszu inwestycji strategicznych. Budowa ul. Olszynowej to ponad milion zł z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg - dofinansowanie zewnętrzne podobnie jak budowa ul. Kochanowskiego i Długosza - powiedziała skarbnik miasta.

Anna Wilczyńska wspomniała też o wieloletnich przedsięwzięciach.

- Budowa budynku wielorodzinnego z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Wołodyjowskiego to również przedsięwzięcie realizowane już wcześniej. W 2023 r. to wydatki w wysokości ponad 2 mln 800 tys. zł. Modernizacja głównej sieci wodociągowej i przyłączy na terenie rodzinnych ogrodów działkowych to dotacja z budżetu miasta, która jest też współfinansowana z Mazowsza to kwota w wysokości 40.600 zł – dodała skarbnik Anna Wilczyńska.

- Ocena zarówno przy wotum zaufania, jak i przy absolutorium, jest to ocena za poprzedni rok czyli tak jakby nie dotyczyła pana burmistrza. Nie mamy podstaw ku temu, żeby dziś panu burmistrzowi nie zaufać i nie dać absolutorium – powiedziała radna Jolanta Kwiatkowska

- Chciałabym, żeby wybrzmiało, że polityka burmistrza Bauera mnie nie satysfakcjonowała. Jakby siedział tutaj Bauer dzisiaj, nie byłoby takiej siły, która by mi nakazała zagłosować za. To jest moje zdanie. Chciałabym, żeby one wybrzmiało. Panie burmistrzu to jest bardzo duże zaufanie z mojej strony i pan tego nie zepsuje – zaznaczyła radna Anna Krajewska.

- Zagłosowaliśmy jako radni kandydujący z Prawa i Sprawiedliwości za udzieleniem wotum zaufania panu burmistrzowi Hubertowi Betlejemskiemu. Zagłosujemy również za absolutorium dla pana burmistrza. Tak jak to było powiedziane wcześniej czyli za okres w którym pan burmistrz Hubert Betlejewski nie pracował na tym stanowisku. W roku 2023 my jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości głosowaliśmy za tym budżetem. Uważamy, że on był dobrze wykonany. Przeanalizowaliśmy wszystkie materiały, więc jak najbardziej popieramy tamten budżet panie burmistrzu. Absolutorium i wotum zaufania jest właśnie taką nadzieją ku temu, że będzie nam się dobrze pracowało - powiedział radny Paweł Pecura.

- Chciałem podziękować państwu radnym. Co prawda za okres sprawowania urzędu byłego burmistrza,
ale mam nadzieję, że to początek dobrej pracy – powiedział burmistrz Hubert Betlejewski.

Wszystkich 21 radnych zagłosowało za absolutorium, wotum zaufania dla burmistrza Huberta Betlejewskiego oraz za przyjęciem sprawozdania finansowego za poprzedni rok.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.