Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Open'er Festival - historia jednego z największych festiwali w Europie

Dokładnie 2 lipca 2002 roku zorganizowano pierwszą edycję festiwalu, który dzisiaj w całej Europie znany jest jako Open'er Festival. Mało kto spodziewałby się, że wydarzenie po 17 latach będzie jednym z najpopularniejszych plenerowych koncertów w tej części kontynentu. Zobacz, jak kształtowała się historia festiwalu, który w przeszłości gościł takie gwiazdy światowej muzyki jak Snoop Dogg, Kanye West, Pharrell Williams czy Red Hot Chili Peppers.

2019/06/opener2019bilety-jpg_5cff8bc7107b6

Open'er 2019 bilety - na który dzień warto się wybrać?
Tradycyjnie już gdyński festiwal muzyczny podzielony jest na cztery dni niezapomnianych emocji. Bilety na Open'er 2019 - jak co roku - rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Nie ma się co dziwić, przecież na scenie ujrzymy takie gwiazdy jak The Strokes, G-Eazy czy Lana Del Rey, a to na dobrą sprawę zaledwie początek wyśmienitego line-upu. Najbardziej interesująco zapowiada się czwarty, czyli ostatni dzień popularnego Open'era. Oprócz wcześniej wspomnianej amerykańskiej wokalistki na scenie głównej będziemy mogli usłyszeć bardzo popularne formacje, takie jak Swedish House Mafia czy Rudimental. Fani hip-hopu z pewnością będą zadowoleni z trzeciego dnia festiwalu. W piątek 5 lipca przed publicznością zgromadzoną w Gdyni zagra G-Eazy, Sheck Wes, ale nie zabraknie również polskiego akcentu. Materiał ze swojej debiutanckiej solowej płyty zaprezentuje weteran, czyli Sokół.

Charakterystyka Open'er Festivalu od lat sprawia, że niemalże każdy słuchacz będzie zadowolony z obsady wydarzenia. Wejściówki na tegoroczną edycję inaugurującą sezon letni można nabyć na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/opener_festival_2019. Warto się pośpieszyć, bilety na Open'er 2019 to towar bardzo pożądany nie tylko wśród młodzieży.

Wszystko zaczęło się od... Warszawy
Open'er Festival 2019, podobnie jak kilka poprzednich edycji, zostanie zorganizowany w Gdyni, a dokładnie na terenie portu lotniczego Gdynia-Kosakowo. Niewiele fanów zdaje sobie sprawę, że pierwsza edycja odbyła się w Warszawie, a w 2002 popularny dziś Open'er był zaledwie jednodniowym wydarzeniem muzycznym. Gwiazdą tamtego wieczoru był brytyjski duet The Chemical Brothers. Kolejna, również jednodniowa, edycja odbyła się już w Gdyni na Skweru Kościuszki. Tam festiwal gościł do 2005 roku, wówczas na Open'erze wystąpił Snoop Dogg. Już wtedy organizatorzy rozbili koncerty na kilka dni. Miało to na celu ściąganie jeszcze większych gwiazd. Co ciekawe, również w 2005 roku Open'er Festival został podzielony na dwie sceny. Dziś festiwal organizowany jest aż na pięciu, a oprócz głównej możemy wybrać się na Tent Stage, After Stage, Beat Stage oraz Firestone Stage.

Jakie gwiazdy w przeszłości występowały na Open'er Festivalu?
Każdy fan letnich festiwali muzycznych wie, że największe światowe gwiazdy i czołowi polscy wykonawcy swoje koncerty grają co roku w Gdyni na Open'er Festivalu. Do tej pory na różnych scenach jednego z najpopularniejszych festiwali muzycznych w tej części Europy mogliśmy zobaczyć takie gwiazdy jak Dua Lipa, Bruno Mars, Pharrell Whilliams, Post Malone, Florence and the Machine czy Red Hot Chili Peppers. Organizatorzy starają się również ściągnąć artystów, którzy osiągają szczyt popularności w naszym kraju. Kilkukrotnie na lipcowym festiwalu wystąpił Dawid Podsiadło i Monika Brodka, a w ostatnich edycjach słuchacze doczekali się występów Krzysztofa Zalewskiego oraz Darii Zawiałow.

Praktycznie co roku na scenach Open'er Festivalu możemy zobaczyć największe postacie muzyki hip-hopowej. Wielokrotnie przed publicznością w Gdyni występował Adam Ostrowski, a polskie podwórko reprezentował także Taco Hemingway, Quebonafide, Adi Nowak lub Otsochodzi. Organizatorzy nie zapominają również o Stanach Zjednoczonych, w końcu za Oceanem narodził się ten gatunek muzyczny. Na głównych scenach lipcowego festiwalu mogliśmy usłyszeć Jaya-Z, Kanye West'a. Zaproszenie do Polski przyjął także Kendrick Lamar, Mac Miller, Drake oraz G-Eazy, który wystąpi także na tegorocznej edycji.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.