Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Grupa Hilding Anders radzi - odkryj zalety materacy z kokosem

Materace kokosowe to pojęcie niejako umowne.

2020/06/grupa-hilding-anders-radzi-odkryj-zalety-materacy-z-kokosem-jpg_5ef34ca771509

W rzeczywistości mowa nie o całych materacach, a jedynie pojedynczych warstwach wyprodukowanych z włókien kokosowych. Mogą one być dodatkiem do materaców piankowych lub sprężynowych.

Materac kokosowy - obalamy mity 

Materac kokosowy jest twardy. Brzmi to co najmniej tak, jakby materac był porównywany z deską. Tymczasem wkład kokosowy faktycznie zwiększa twardość materaca, jednak nie można zapominać o jego dużej elastyczności. Materace kokosowe dobrze dopasowują się do ciała i zapewniają potrzebne podparcie w najbardziej newralgicznych miejscach.

Materac kokosowy pleśnieje i robaczywieje. To nawet nie mit a bajka, która wzięła się nie wiadomo skąd. Materace z wkładem kokosowym są bardzo higieniczne, dobrze przepuszczają powietrze i nie zatrzymują wilgoci. Poleca się je między innymi alergikom. Problem ewentualnych robaków w materacach z wkładem naturalnym został dokładnie opisany w artykule: Robaki w materacu - skąd się biorą i jak się ich pozbyć? Prawidłowo używany materac nigdy nie będzie sprawiał problemów.

Materace kokosowe nadają się tylko dla dzieci. To absolutnie nie jest prawdą. Fakt, iż materace dla najmłodszych bardzo często mają wierzchnią warstwę z włókien kokosowych, absolutnie nie dyskryminuje ich jako materaców dla dorosłych. Wręcz przeciwnie, jest grupa klientów, którym poleca się takie materace.

Dla kogo materac kokosowy 


Materace z wkładem kokosowym to idealny wybór dla osób, które borykają się z problemami wad postawy. To też dobry sposób na profilaktykę dla osób, które czują się takimi wadami zagrożone, na przykład przez siedzący tryb życia.

Ponieważ wkład kokosowy zwiększa twardość materaca, będą z niego zadowolone osoby o dużej wadze, które potrzebują dobrego, stabilnego i twardego materaca, który jednakże dobrze dopasuje się do krzywizny ich ciała. Materac kokosowy jako twardy i elastyczny doskonale spełnia te warunki.

Ostatnią grupą osób, która powinna zainteresować się materacem z kokosem lub matą kokosową nawierzchniową, są alergicy. Wkład kokosowy sam w sobie nie powoduje alergii, a dzięki swoim właściwościom zapobiega gromadzeniu się alergenów w jego wnętrzu.

Masz wątpliwości? Przeczytaj artykuł: Materac z kokosem - czy warto?

Materace kokosowe - jaki materac wybrać


Materac z warstwą ze sprasowanych włókien z orzecha kokosowego wybiera się na tej samej zasadzie, co każdy inny materac. Liczy się więc waga użytkownika, jego wzrost oraz ogólne preferencje względem snu, na przykład przyjmowana w nocy pozycja. Jednocześnie trzeba pamiętać, że taki materac będzie nieco twardszy niż standardowy materac piankowy lub sprężynowy.

Wśród obecnych na rynku materacy kokosowych zdecydowanie wyróżniają się materace marki Hilding, wśród nich materac sprężynowy Hilding Lambada, do kupienia w sklepie sennamaterace.pl. Model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów szukających wygodnych i trwałych materacy od sprawdzonego producenta. Podobnym zainteresowaniem cieszą się materace dla najmłodszych użytkowników - Hilding Kołysanka.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

2020/06/article-thumb-jpg_5ef34cc80522c

Artykuł sponsorowany

 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.