Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


BMW - wyposażenie, które może zaskoczyć!

Marka BMW cieszy się w Polsce dużą popularnością.

2020/06/329-jpg_5efae20ea9f4e

Obok sportowych osiągów, pięknej i nowoczesnej sylwetki, nawet w przypadku starszych modeli, w samochodach tej marki znajdziemy także szereg ciekawych rozwiązań i to nie tylko w kwestii napędu tylnego, ale także wyposażenia oraz nieoczywistych dodatków konstrukcyjnych. Oto kilka z nich!
 

BMW i apteczka pod siedzeniem pasażera


Co prawda, w Polsce nie ma obowiązku posiadania apteczki w samochodach, jednak w wielu innych krajach, trzeba ją mieć. W Niemczech także. Dlatego też można spodziewać się, że to z tego powodu, w BMW montowana jest fabrycznie apteczka pierwszej pomocy. Zdarza się jednak, że niektórzy właściciele auta jeździli nim przez lata, nie wiedząc, że taką apteczkę mają, ponieważ jest ona bardzo sprytnie zamontowana i na pierwszy rzut oka, wcale nie wiadomo gdzie.

Zatem gdzie znajduje się apteczka w BMW? W większości modeli jest ona przyczepiona do fotela pasażera. Jest to tak sprytnie pomyślane, że wygląda ona po prostu jak część fotela. Wystarczy jednak wysunąć ją z mocowania i mamy w pełni zaopatrzoną, profesjonalną apteczkę samochodową!

BMW Touring i otwierana szyba w klapie tylnej


Ciekawostką, która również nie jest taka oczywista, jest otwieranie tylnej szyby, znajdującej się w klapie bagażnika. Jest to rozwiązanie, które spotykamy w wielu nowoczesnych SUV-ach, ale jest to także patent stosowany w Touringach BMW od lat 90. ubiegłego wieku! Tak, w BMW serii 5 czy 3, w wersjach kombi, można otworzyć samą szybę od tylnej klapy bagażnika.

Dlaczego niektórzy mogą o tym nie wiedzieć? Wszystko zapewne przez to, że przycisk umożliwiający otwarcie szyby umieszczony został pod tylną wycieraczką i niestety, najzwyczajniej w świecie go nie widać. I jeśli ktoś nie wie, że w BMW Touring można sobie wygodnie otworzyć tylko tylną szybę i włożyć przez nią zakupy do bagażnika, to niestety, ale po zwykłych oględzinach auta raczej się tego nie dowie.

Akumulator w bagażniku - poważnie?


Kiedy przesiadamy się na samochód marki premium ze zwykłego auta, może nas zdziwić to, co zobaczymy po otwarciu przedniej maski. W większości modeli BMW obok silnika nie znajdziemy akumulatora, ponieważ jest on zamontowany w bagażniku. Jest to jedna z tych rzeczy, która mocno zaskoczyła nie jedną osobę. Takie rozwiązanie stosowane jest nie tylko w BMW, ale najczęściej spotykane jest właśnie w autach klasy premium.

W przypadku BMW w wersji kombi akumulator jest ukryty pod jednym ze schowków w bagażniku, który także jest dość mocno zabudowany. Dostęp do niego wymaga zatem nieco zachodu. Dlatego ładowanie akumulatora czy ewentualne odpalenie od kabli można zrealizować za pomocą specjalnej śruby zamontowanej z przodu przy silniku auta oraz masy.

Schowki dobrze schowane - wiesz gdzie?


Co by nie powiedzieć o wielu zaletach, jakimi marka BMW może się poszczycić, to warto pamiętać o tym bardzo wyraźnym zamiłowaniu jej konstruktorów do tajemnic. Podobnie jest ze schowkami w bagażniku, których na pierwszy rzut oka, także nie widać. Są one sprytnie ukryte i nie zaburzają konstrukcji kufra, który w całości pozostaje do zagospodarowania na zakupy czy na transport innych rzeczy. Pozostałe, rzadziej używane, ale przydatne przedmioty, można ukryć w umieszczonych po bokach oraz w podłodze schowkach, które są zamaskowane elementami tapicerki bagażnika.

Więcej ciekawych informacji na temat tych wyjątkowych samochodów oferuje VCentrum - salon bmw w Warszawie. Oprócz tego znajdziemy tam wiele ciekawych egzemplarzy BMW, które mogą poszczycić się wymienionymi powyżej ciekawymi i niecodziennymi rozwiązaniami.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.