Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Klimatyzator przenośny - kup już teraz!

Za kilka miesięcy ciężkie, duszne powietrze będzie doskwierać nie tylko za oknem, ale również w mieszkaniu. Do obniżenia temperatury w zaciszu domowym sprawdzi się klimatyzator przenośny, kup go przed sezonem w niższej cenie! 

2021/03/klimatyzator-domowy-pokojowy-nachlodno-jpg_605dedbc9739f

Dlaczego warto kupić klimatyzator przenośny? 

Przenośne klimatyzatory domowe sprawdzą się wszędzie tam gdzie nie ma możliwości montażu najpopularniejszej, tradycyjnej klimatyzacji stacjonarnej typu split z dwoma jednostkami, której instalacja jest niekiedy problematyczna. 

Montaż jednostki zewnętrznej ingeruje w elewację budynku, dlatego wymaga zgody od zarządcy czy wspólnoty mieszkaniowej. Poza tym urządzenie jest drogie,a dodatkowo dochodzi koszt fachowego montażu i corocznej konserwacji. 

Taką klimatyzację montuje się na stałe, dlatego jeśli wynajmujesz mieszkanie i nie chcesz zostawiać klimatyzacji właścicielowi to najlepszym rozwiązaniem będzie klimatyzator przenośny z rurą, który możesz przenosić wszędzie tam gdzie chcesz. Jest kompaktowy, jego wszystkie elementy umieszczone są w jednym urządzeniu.

Montaż klimatyzatora przenośnego z rurą

Klimatyzator przenośny jest mobilny dzięki niewielkim kółkom, dlatego przestawianie go do innych pokoi nie będzie sprawiało problemów. Jedynym warunkiem jest bliskość okna i gniazdka elektrycznego. 

Urządzenie podłącza się do prądu, a przez uchylone okno wystawia elastyczną rurę odprowadzająca ciepłe powietrze na zewnątrz pomieszczenia. 

Montaż jest łatwy i szybki, nie wymaga pomocy fachowców i corocznych konserwacji. Jedynym kosztem dodatkowym jest zakup uszczelki okiennej. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora przenośnego?

Jaki klimatyzator przenośny wybrać? Przede wszystkim zwróć uwagę na jego parametry i cenę! Klimatyzatory przenośne kosztują od 1200 - 3500 zł. 

Urządzenia, których cena jest dużo niższa, nie są klimatyzatorami, a klimatyzerami ewaporacyjnymi lub klimatorami. Ich efektywność w chłodzeniu znacznie różni się od działania klimatyzatorów, które mają możliwość zmiany temperatury a w klimatyzerach takiej możliwości nie ma. 

Klimatyzator do schładzania powietrza potrzebuje czynnik chłodniczy w postaci gazu, klimator wykorzystuje tylko wodę wypuszczając mokrą, nawilżającą mgiełkę. 

Klimator nie zastąpi klimatyzatora, może jedynie zastąpić nawilżacz powietrza. Klimator nie ma rury wyrzutowej.

Dopasuj parametry klimatyzatora domowego do swojego pomieszczenia:

Moc chłodnicza

Najważniejszym wskaźnikiem przy wyborze klimatyzatora jest moc chłodnicza. Określa możliwości klimatyzatora i informuje w jak dużym pomieszczeniu się sprawdzi. 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaka ma być moc chłodnicza. Na wybór odpowiedniej mocy wpływ ma sporo czynników, przez które mieszkanie szybciej się nagrzewa tj. izolacja cieplna budynku, ekspozycja okien, obecność rolet czy żaluzji, a nawet ilość urządzeń generujących ciepło. 

Urządzeniem, które sprawdzi się w mieszkaniu z powyższymi czynnikami i skutecznie ochłodzi pomieszczenie do nawet 40 m² jest np. klimatyzator Fersk Vind. Ma dobry stosunek ceny do możliwości.

Tempo chłodzenia

O tempie chłodzenia informuje wskaźnik przepływu powietrza, który określa jak szybko urządzenie schłodzi pomieszczenie. Najlepiej, aby przepływ powietrza był nie niższy niż 400 m³/h 

Czynnik chłodniczy

To gaz lub mieszanina gazów, która schładza powietrze. Wybór czynnika chłodniczego nie ma wpływu na efektywność działania klimatyzatora, ale warto skupić się na jak najbardziej ekologicznym i bezpiecznym dla zdrowia np. naturalny propan R290. 

Jakich funkcji wymagasz od klimatyzatora?
Klimatyzator oprócz podstawowej funkcji chłodzenia, może również ogrzewać, osuszać lub wentylować pomieszczenie, a więc jest urządzeniem całorocznym. Dodatkowo dzięki designerskiej obudowie może pełnić w mieszkaniu funkcje ozdobną. 

Więcej informacji oraz przydatne poradniki o klimatyzacji przeczytasz w serwisie Nachlodno

Artykuł partnera


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.