Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Meble hotelowe - jak wygląda produkcja w Polsce

Meble są podstawowym elementem wyposażenia hoteli. Dzięki nim goście czują się komfortowo, a wystrój wnętrza zyskuje niepowtarzalny charakter. Specjalne przeznaczenie mebli hotelowych wpływa znacznie na sposób ich produkcji. Co warto wiedzieć na temat tej branży? 

2021/04/pexels-patryk-kamenczak-775219-jpg_6082b211635ca

Specyfika mebli hotelowych - jak wpływa na produkcję?

Meble hotelowe - jeszcze bardziej niż inne - muszą zapewniać najwyższy poziom komfortu. Docelowo mają one służyć gościom hotelu przez jak najdłuższy czas. Jednocześnie konieczne jest, aby spełniały wymagania nawet najbardziej wyrafinowanych gustów.

Ta specyfika ma duży wpływ na sposób produkcji mebli hotelowych i to, jaki ich rodzaj jest produkowany. W hotelach najczęściej można spotkać meble tapicerowane, wykładane miękkimi poduszkami. Ostatnimi czasy coraz ważniejsza staje się również ich ergonomia.

Produkcja mebli hotelowych na eksport - Polska światowym liderem

Polska jest jednym z głównych eksporterów mebli w skali światowej. Tylko w 2015 roku udział polskiej branży meblarskiej w światowym rynku wyniósł 10 mld USD, co umiejscowiło Polskę na czwartym miejscu globalnych eksporterów. Wyprzedziły nas państwa takie jak Chiny, Niemcy czy Włochy.

Znaczna część mebli, które sprzedajemy za granicę to właśnie meble hotelowe. Wynika to z kilku kwestii, które omówimy później. Najpierw jednak przeanalizujmy, jakie rodzaje mebli są eksportowane najczęściej.

Jakie meble sprzedajemy za granicą?

Meblami, które stanowią największą część naszego światowego rynku, są te przeznaczone do salonu, jadalni i sypialni. Najczęściej są to meble hotelowe producent takie jak łóżka, stoły, krzesła i fotele. W bardzo dużym stopniu odpowiada to właśnie zapotrzebowaniu branży hotelarskiej.

Wiele firm produkujących meble - jak na przykład Ramaro - oferuje sprzedaż kontraktową, dedykowaną specjalnie dla właścicieli i zarządców hoteli.

Są to produkty wysokiej jakości, specjalnie dostosowane do potrzeby maksymalnego komfortu. Fotele, krzesła czy kanapy są tapicerowane, starannie obite wysokogatunkowymi materiałami.

Jakość i dbałość o szczegóły są jednymi z kwestii, które przyczyniły się do wzrostu popularności polskich mebli na świecie.

Dlaczego polskie meble cieszą się takim uznaniem?

Polacy, na tle innych państw, wyróżniają się ogromnym doświadczeniem w produkcji mebli. Od zawsze nasz kraj był związany z rzemiosłem. Najczęściej wykorzystywanym przy nim surowcem było drewno, z którego produkuje się właśnie meble.

Również lokalizacja Polski - w pobliżu państw Zachodnich - jest bardzo korzystna. Mamy także łatwy dostęp do surowców, dzięki czemu ich pozyskanie i obróbka są bardzo tanie.

Na co zwracają uwagę klienci, gdy kupują meble hotelowe?

Najważniejszymi parametrami, które mają znaczenie dla kupujących są funkcjonalność i trwałość. Polskie meble hotelowe doskonale wpisują się w to zapotrzebowanie, dzięki czemu coraz więcej zagranicznych firm sprowadza produkty dla siebie właśnie z terytorium naszego kraju.

Dalsze znaczenie mają stosunek jakości do ceny i wysoka jakość, co również pokrywa się z charakterystyką polskiej branży.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.