Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Przeszczep włosów lekarstwem na łysienie androgenowe

Większość mężczyzn po 30 roku życia zaczyna zauważać u siebie objawy łysienia androgenowego. Polega ono na osłabieniu cebulek włosowych, które jest wywołane nadwrażliwością na pochodne testosteronu lub ma podłoże hormonalne, genetyczne czy środowiskowe. W warunkach domowych niewiele można na to poradzić. Na szczęście istnieje medycyna estetyczna.

2020/05/wlosy-lekarstwo-lysienie-jpg_5ec4ce247c544

Przeszczep włosów - jak przebiega zabieg?
Leczenie łysienia androgenowego polega na pobraniu cebulek włosowych od pacjenta i wszczepienia ich w inne miejsce na jego ciele. Zazwyczaj materiał jest pobierany z potylicy i wszczepiany w skalp lub w okolice czoła, gdzie tworzą się zakola.

W dzisiejszych czasach lekarze medycyny estetycznej dysponują narzędziami, które znacznie usprawniają proces wykonywania zabiegu i sprawiają, że jest bardziej efektywny. W takim trybie pracują m.in. specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, gdzie zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest metodą Smart Graft. Ten innowacyjny sposób przeprowadzania działań medycznych pozwala nie tylko na olbrzymią precyzję (dzięki szerokiemu wyborowi głowic oraz igieł o różnej grubości), lecz także pracę w obszarach, które dotąd trudno było wyposażyć w bujne owłosienie. Obszarami tymi są m.in. męski zarost, skóra poparzona, skóra pokryta bliznami, rzęsy, brwi.

Smart Graft to zabieg, który przeprowadza się jednorazowo. Niekiedy, dla wzmocnienia efektu, zalecane jest powtórzenie przeszczepu włosów po kilku latach od zakończenia pierwszej procedury. Nie jest to jednak konieczne, a pierwsze pozytywne efekty zabiegu są obserwowalne już po kilku tygodniach od opuszczenia gabinetu medycyny estetycznej przez pacjenta. Pełny rezultat zostaje osiągnięty po około roku, czyli po okresie wzrostu pierwszych włosów.

Po pobraniu materiału do przeszczepu włosów, linia pobrania nie jest w żaden sposób widoczna czy wyróżniająca się na skórze. Cały zabieg jest wykonywany przy użyciu znieczulenia, dzięki czemu nie jest niekomfortowy dla pacjenta. Innymi pozytywnymi aspektami zastosowania metody Smart Graft w Klinice Miracki w Warszawie są: niska inwazyjność zabiegu, krótki czas trwania zabiegu, krótki okres rekonwalescencji po zabiegu, olbrzymia efektywność zabiegu (przeżywalność cebulek włosowych sięgająca 98 proc.), naturalny wygląd skóry i włosów po zabiegu.

Przeszczep włosów metodą Smart Graft - jak się przygotować?
Aby przygotować się do dowolnego zabiegu medycznego, także z zakresu medycyny estetycznej, przede wszystkim trzeba udać się na konsultacje z lekarzem prowadzącym. Dzięki temu możliwe jest wykluczenie okoliczności, które mogłyby stanowić przeciwwskazania do danej metody leczenia. W przypadku przeciwdziałania problemowi wypadania włosów czynnikami dyskwalifikującymi są m.in. nieustabilizowana cukrzyca, choroby układu krążenia, łysienie plackowate, aktywne infekcje skóry w obszarze zabiegowym, łuszczyca, niska krzepliwość krwi, alergia na substancje znieczulające, ogólny zły stan zdrowia.

Sama procedura przeszczepu włosów trwa od 4 do 6 godzin. Po zabiegu skóra jest podrażniona i nadwrażliwa, mogą też pojawiać się drobne ranki w miejscach pobierania i przenoszenia materiału. Objawy ustępują zwykle w ciągu pierwszej doby po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. W czasie od 2 do 3 miesięcy po zabiegu cebulki włosów zakorzeniają się w nowych miejscach. Potem następuje właściwy okres wzrostu włosów, a pierwsze efekty stają się zauważalne.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.