Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Klimatyzator przenośny - mobilny chłód w dobrej cenie

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia chłodzącego do mieszkania na letnie, upalne dni? Wentylator, cyrkulator, klimatyzacja, klimator czy klimatyzator przenośny, wybór jest spory, ale najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem będzie klimatyzator przenośny, który jest coraz popularniejszy i chętniej wybierany. W tym artykule przedstawiamy zalety klimatyzatorów. 

2020/07/y13-kopia-jpg_5f1fdb7fce4de

Działanie klimatyzatora przenośnego

Klimatyzator przenośny za pomocą wentylatora wciąga ciepłe powietrze, które następnie jest skraplane i wypuszczane na zewnątrz mieszkania przez zamontowaną w urządzenie rurę

Najlepiej kupić  kompaktowy klimatyzator, w którym wszystkie elementy są w jednej obudowie czyli tzw. monoblok. Istnieje również klimatyzator typu split składający się z dwóch jednostek wewnętrznej i zewnętrznej połączonych rurką. Taki klimatyzator jest droższy i polecany raczej do domków wolnostojących lub mieszkań z balkonem. 

Mobilność

Klimatyzator przenośny typu monoblok ma kółka dzięki którym może być przenoszony do innych pomieszczeń. Są jednak pewne ograniczenia - musi być w pobliżu okna i gniazdka. 

Plusem jest, że w porównaniu do klimatyzacji stacjonarnej nie wymaga stałego, kosztownego montażu oraz corocznej konserwacji.

Samodzielny montaż

Zainstalowanie urządzenia zajmuje kilka minut, klimatyzator  podłącza się do gniazdka, a rurę wyrzutową odprowadzającą ciepłe powietrze na zewnątrz pomieszczenia wystawia się przez uchylone okno. Do montażu należy dokupić uszczelkę okienną, która zabezpieczy okno przed dostawaniem się ciepłego powietrza do wewnątrz pokoju. 

Tanie rozwiązanie

Wydajne Klimatyzatory przenośne można kupić już od 1500 zł podczas gdy klimatyzator stacjonarny to wydatek rzędu kilku tysięcy. Jedynymi kosztami jest zakup urządzenia oraz uszczelki okiennej. Urządzenie jest ekonomiczne - godzina poboru prądu przez klimatyzatory to niecała 1 zł za godzinę w zależności od mocy urządzenia. Ceny oraz aktualne rabaty klimatyzatorów przenośnych na lato 2020 można sprawdzić w rankingu klimatyzatorów domowych.

Wielofunkcyjność

Klimatyzator przenośny sprawdzi się nie tylko latem, kiedy daje przyjemny chłód podczas wysokich temperatur, ale również zimą. Niektóre klimatyzatory ogrzeją mieszkanie do nawet 32 st. Oprócz chłodzenia i ogrzewania klimatyzatory przenośne mogą mieć dodatkowe funkcje - osuszanie i wentylowanie pomieszczenia

Możliwość doboru idealnej mocy chłodniczej

Jak wybrać klimatyzator przenośny do swojego mieszkania? Na wybór odpowiedniej mocy chłodniczej dopasowanej do pomieszczenia ma wpływ wiele czynników tj. ekspozycja okien. Mieszkanie, które bardziej się nagrzewa powinno mieć moc zwiększoną nawet dwukrotnie. Ogólnie przyjmuje się, że do ochłodzenia m³ pomieszczenia przypada 30 W mocy chłodniczej. 

Komfortowe funkcje klimatyzatora przenośnego:
 

  • timer umożliwia zaprogramowanie czasu pracy urządzenia,
  • funkcja Swing, dzięki której chłodne powietrze rozdmuchiwane jest równomiernie we wszystkich kierunkach pomieszczenia 
  • jonizacja - komfortowa funkcja, która zmienia powietrze na świeże jak po burzy ułatwiając komfort oddychania
  • sygnalizacja zapełnienia zbiornika skroplin, urządzenie przypomina o opróżnieniu zbiornika skroplin

 

Artykuł partnera


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.