Oszuści nie odpuszczają, wciąż próbują oszukać starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego metodą na policjanta. Tym razem na szczęście nie doszło do przekazania pieniędzy oszustom, dzięki zerwanemu połączeniu telefonicznemu.
- Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o próbie oszustwa. 72-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zeznała, że na jej nr stacjonarny zadzwonił nieznany jej mężczyzna. W trakcie rozmowy przedstawił się za policjanta. Mężczyzna przekazał, że jej syn spowodował wypadek. Gdy jechał autem potrącił ciężarną kobietę, która w wyniku tego zdarzenia poroniła. Ponadto pokrzywdzonej kobiecie grozi wózek inwalidzki do końca życia. Syn 72-latki przebywa poza granicami kraju i to z tego kraju miał dzwonić "fałszywy" policjant. Polubowne załatwienie tej sprawy miało kosztować 72-latkę 5000 funtów. W trakcie rozmowy kobieta miała słyszeć płacz innego mężczyzny, który miał być jej synem proszącym matkę o pomoc. Gdy kobieta powiedziała jaką kwotę gotówki jest w stanie zapłacić, wówczas usłyszała, że "fałszywy policjant" musi porozmawiać z Prokuratorem czy zgodzi się na mniejszą karę. Za spowodowanie wypadku miało jej synowi grozić 8 lat więzienia. Kobieta uwierzyła w tą historię i była gotowa przekazać kilkadziesiąt tysięcy złotych. "Fałszywy policjant" polecił jej chwilę poczekać jednak w pewnym momencie połączenie zostało zerwane. W tym czasie 72-latka zadzwoniła do jednego syna a ten do brata mieszkającego za granicą "rzekomego" sprawcy wypadku. Wówczas dowiedział się, że absolutnie nie miał żadnego wypadku. Wtedy 72-latka zorientowała się, że to była próba oszustwa, na szczęście dla kobiety nieudana - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.
Tym razem się nie udało, ale niestety osoby starsze bezgranicznie ufają swoim rozmówcom. Podczas rozmowy telefonicznej nie są w stanie zweryfikować tożsamości rozmówcy, a to może mieć fatalne skutki. Funkcjonariusze wciąż przypominają, iż policjanci nie dzwonią do rodzin sprawców i nie proszą o pieniądze.
W przypadku otrzymania takowego telefonu, należy bezzwłocznie skontaktować się z najbliższym komisariatem policji bądź powiadomić o tym fakcie dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr: 47 704 42 00.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.