Kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
- W poniedziałek popołudniu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że na drodze między Ostrowią Mazowiecką a Czyżewem kierowca pod wpływem alkoholu wjechał vw do rowu. Na miejsce tj. do Ugniewa na ul. Mazowiecką najpierw pojechali policjanci z wydziału prewencji zauważyli auto stojące na poboczu, obok był kierujący pod widocznym działaniem alkoholu. Następnie czynności na miejscu wykonywali policjanci z ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 44-latek z powiatu ostrowskiego kierował autem w stanie nietrzeźwości. Badanie w ostrowskiej komendzie wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.
Również na ul. Parkowej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierowcę forda. 24 - letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy.
Należy pamiętać, iż wsiadając do samochodu na "podwójnym gazie" wiążą się z konsekwencjami prawnymi, ale również stwarzają realne zagrożenie na drodze. Pijany kierowca jest potencjalnym zabójcą, gdyż alkohol jest najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.