Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Wybory


Zgłoś się na członka komisji wyborczej (wideo)

W piątek 13 września upływa termin zgłaszania przez pełnomocników wyborczych lub upoważnione przez nich osoby kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Jak zostać członkiem komisji i jaką rolę pełni on podczas wyborów, możemy usłyszeć w spocie Państwowej Komisji Wyborczej.

2019/09/komisja-wybory-jpg_5d7a0b63b7da0Fot. kadr z wideo PKW

Chęć udziału w pracach obwodowej komisji wyborczej należy zgłosić bezpośrednio do pełnomocnika wyborczego wybranego komitetu wyborczego albo w urzędzie gminy.

Członkiem obwodowej komisji wyborczej może zostać osoba ujęta w stałym rejestrze wyborców, w jednej z gmin na obszarze województwa, w którym znajduje się gmina właściwa dla tej komisji, oraz ma prawo do głosowania - czyli jest obywatelem polskim, najpóźniej w dniu zgłoszenia kończy 18 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie jest pozbawiony praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu i nie jest ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sądu.

Zobacz, jakie obowiązki i prawa przysługują członkom komisji wyborczych.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja